יום ג', ו’ בתמוז תשע”ח.
 
בנות כיתה א' הכינו מתקן לגפרורים,
קרא עוד...
ביום חמישי התקיימה תפילת רבים בעקבות המצב הבטחוני בכל בתי הספר של החמ"ד. גם אנחנו הצטרפנו והתכנסנו לתפילה ואמירת פרקי תהילים. הרגשנו שהבנות שותפות למציאות הקיימת ומתפללות מעומק הלב.
קרא עוד...
ביום שלישי, ז' חשוון, התכנסנו במגרש ביה"ס התפללנו וביקשנו גשמי ברכה. את התפילה הוביל הרב כץ, רב ביה"ס. הרגשנו את הכוח שבאחדותינו גדולות עם קטנות, כולנו נשאנו עיניים, בבקשה לשפע של הקב"ה.
קרא עוד...
כמחצית מבנות ביה"ס יצאו להתנדבות וסיוע באריזות בארגון "יד אליעזר" וב"אבוקת אור".לאחר ראש השנה תצא המחצית השניה של בנות ביה"ס בע"ה. הבנות עבדו במרץ ובשמחה והרגישו סיפוק גדול.
קרא עוד...
ביום רביעי האחרון התקיים קונצרט סיום של חוגי המוזיקה השונים. בקונצרט השתתפו בנות מכיתות ג'-ח' אשר ניגנו על כלים שונים ומגוונים. תודה רבה למורות למוזיקה על אירגון הקונצרט ועל ההשקעה לאורך השנה.
קרא עוד...
ביום חמישי האחרון ציינו את ראש חודש תמוז. היום התחיל בתפילת ראש חודש משותפת של שכבות ה'-ח' והמשיך בטקס ראש חודש לבנות שכבות א'-ד' בהשתתפות בנות כיתה ד'2. נושא הטקס היה "ואהבת לרעך כמוך". הבנות הציגו מצוות וסיטואציות שונות הקשורות לנושא זה ונובעות ממנו כמו "לא תעמוד על דם רעך" וכיבוד הורים. בהמשך הבנות רקדו לצלילי השיר "ואהבת לרעך כמוך" ולבסוף לימדו את הבנות את השיר "אהבת ישראל בנשמה". הטקס היה יפה ולימד אותנו דברים חשובים. כל הכבוד לבנות כיתה ד'2 על שיתוף הפעולה ועבודת הצוות וכמובן למחנכת הודיה זיתוני שניצחה על המלאכה.
קרא עוד...
בנות שכבת ג' יצאו לטיול יומי בסטף ונהנו מאוד.
קרא עוד...
ביום ראשון שעבר, נערך ערב אימהות ובנות שעסק בהפרשת חלה. במהלך הערב האמהות והבנות הכינו בצק חלה, ותוך כדי שהוא תפח הן נהנו מהופעה של הסטנדפיסטית ....... ולאחר מכן נערכה הפרשת חלה ועיצוב הבצק. תודה למורות על אירגון הערב המהנה.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום חמישי האחרון ציינו את פתיחת חודש סיוון בטקס שנערך על ידי כיתה ג'1. נושא הטקס היה "תורת חיים". במרכז הטקס עמדו קטעים נבחרים מספר שמות, אותו למדו בנות כיתה ג' השנה, וסביבם הבנות הציגו כיצד הם קשורים לחייהן באמצעות סרטונים, קטעי משחק ו
קרא עוד...
ביום ראשון האחרון ציינו בבית הספר את יום ירושלים. התחלנו את היום בתפילה חגיגית ומיוחדת ולאחר מכן כל כיתה אכלה יחד ארוחת בוקר משותפת. לסיום, הבנות נהנו מפעילות חוויתית בנושא היום שכללה חידונים, שירים וסיפורים על ירושלים.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
בהפסקה הפעילה לפני כשבועיים עסקנו בנושא לג' בעומר. בנות א'-ב' יצרו מדורה מפיסות צלופן ומחומרים שמצאו בטבע. כיתות ג'-ד' נהנו מתשבץ בנושא. הבנות שהשתתפו בהפסקה קיבלו שיפוד מרשמלו ונהנו מאוד. תודה רבה למיכל, תפארת, טליה ושירה מכיתה ז' על אירגון ההפסקה והפעלתה בפעם זו ובכל השנה.
קרא עוד...
11:59 (17/05/15)
כסיכום ללימוד פרשת משפטים
ביום הזיכרון, שכבת ז' ערכו את הטקס. הבנות סיפרו על חללים שהכירו והדליקו נרות נשמה לזכרם. את הטקס חתמנו בדגלנות מרשימה . בנוסף, הוקמה בכניסה פינת זיכרון לחללים שהבנות הכירו. כמו כן,בנות שכבות ז'-ח' קישטו את קומת הכניסה בפלקטים שעסקו
קרא עוד...
טקס ראש חודש אייר, עסק בנושא העליות לארץ. בנות שכבה ז' הציגו וסיפרו את סיפורי העלייה של משפחותיהן מהארצות השונות. למדנו מהן על הציפייה לציון ועל ההשתוקקות לעלות לארץ ישראל על אף הקשיים והאתגרים שהיו כרוכים בכך.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום שישי האחרון התכנסו בנות כיתות ב'-ד' לשירה משותפת. השירים עסקו באביב ובחג הפסח הבא עלינו לטובה. תודה רבה למורה שירה טרבלסי על הנגינה והליווי.
קרא עוד...
כמידי חודש, בשישי האחרון התקיימו חברותות. בנות כיתה ד' חונכות את כיתה א' כך שלכל בת יש חונכת קבועה מתחילת השנה. הפעם הן עסקו בנושא פסח ולמדו יחדיו את הסיפור "רותי חמץ", בנות כיתה ד' הפעילו את כיתה א' והכינו עימן יצירות ומשחקים הקשורים לסיפור.
קרא עוד...
השבוע, כל כיתה וכיתה הכינה מיצג הממחיש את אחת מן המעלות הטובות מתוך הפיוט "דיינו", וכולן יחדיו סודרו ברחבת הכניסה לבית הספר, ממחישות את התהליך של ההודאה לבורא "על אחת כמה וכמה טובה כפולה ומכופלת..."
קרא עוד...
ביום שישי שעבר נערכה בשעה טובה ומוצלחת מסיבת קבלת החומש בכיתות א'. הבנות התכוננו רבות למסיבה, למדו על החומש והכינו שירים וריקודים בנושא. בסוף המסיבה, לאחר קבלת החומש מידי הרב כץ, הבנות קראו את הפסוקים הראשונים בספר בראשית. תודה רבה למורה שירה טרבלסי על הכנת הבנות להופעה וכן לטליה הרוש ושירה הרטמן על קטעי הנגינה. מי ייתן והבנות המקסימות ייזכו לקיים את הפסוק "והגית בו יומם וליל".
קרא עוד...
ביום רביעי האחרון התקיים כנס "מרוץ הצבי" הארצי. כנס זה סיכם למעשה את תוכנית "עופרים" לשנה זו. בכל שנה נבחר נושא עליו תלמידי החמ"ד כותבים סיפור. הנושא השנה היה הרב שאול ישראלי. מבית ספרנו השתתפו שלוש בנות ולגמר עלתה נועה הולצמן מכיתה ד'1 שכתבה את הסיפור "לא נכנע"- כל הכבוד!
קרא עוד...
ביום ראשון האחרון יצאו כיתות ד' לטיול עירוני בירושלים.התחלנו את היום בסיור בגן הוורדים. לאחר מכן, נהננו מביקור בבנק ישראל. הבנות למדו רבות על הכסף ומשמעותו, סיירו בבנק, צפו בסרטונים מעניינים ולבסוף קיבלו למזכרת שלושת אלפים שקלים (גרוסים... :) ) בהמשך היום הגענו גם למנורה מול הכנסת, לעמק המצלבה ולתחנה לחקר הציפורים. הבנות נהנו והחכימו ובעיקר אכלו את שאריות משלוחי המנות...
קרא עוד...
"משנכנס אדר מרבין בשמחה" חודש אדר בעיצומו ואנו נהנות משלל אירועים ופעילויות.
קרא עוד...
ביום רביעי כב' שבט ציינו בביה"ס את יום גוש קטיף. בכל כתה שוחחו והזכירו את הגוש הפורח והמצליח ואת שמות היישובים. כיתות ב'-ד' צפו בסרט "חול בגרביים". הקמנו פינה כשהנושא הוא השרשרת האנושית. בעז"ה, באחדות ובשילוב ידיים ניטע ונקיים ישובים רבים וביניהם ישובי גוש קטיף.
קרא עוד...
ביום שישי האחרון ציינו את סיום מחצית א'. התחלנו את היום בכינוס כללי, שמענו דברים מפי המנהלת ומרב ביה"ס, לאחר מכן נהנינו מקטעי נגינה של בנות החוגים ולבסוף מקטע קומי של בנות האולפנית המשתייכות לאשכול דרמה. לאחר ההפסקה חולקו התעודות לתלמידות
קרא עוד...
"בשביל השמיטה " הינו "מסע" מהשדה דרך השוק והסופרמרקט ועד למטבח. התלמידות צעדו מתחנה לתחנה עם התיק שקיבלו ולמדו בדרך חוויתית ומהנה על מצוות השמיטה. במרכז הלמידה היו משחקים,כרטיסיות הפעלה ודפי עבודה,עמדת מחשבים המציעה משחקי שמיטה וסרט על חקלאים "גבורי הכח".בסיום המסע התלמידות כתבו תעודת הוקרה לחקלאים גיבורי הכח השובתים ממלאכתם. חלק מהתעודות יועברו לחקלאים. התלמידות קבלו משחק רביעיות ומחזיק מפתחות למזכרת. מבקרים ואורחים מבחוץ וכן הצוות והתלמידות כתבו רשמים נלהבים בספר המבקרים. נסיים בברכה"במוצאי שביעית בן דוד בא"
קרא עוד...
בשעה טובה ומוצלחת אנו חונכים בקומת הכניסה את פינת פרשת השבוע. בפינה זו יופיעו מידי שבוע שם הפרשה וההפטרה, זמני כניסת השבת ויציאתה וכן חידות על תוכן הפרשה. תודה רבה לבנות כיתה ז' שסייעו בעיצוב הפינה.
קרא עוד...
ביום חמישי האחרון ביקרו בנות כיתה ה' במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים. הבנות השתתפו בפעילויות שונות בנושא החלל ומערכת השמש, התנסו בבניית מטוסים ושיגורם וכן נהנו משיטוט חופשי במוזיאון המעניין.
קרא עוד...
09:18 (16/01/15)
ביום חמישי האחרון ביקרו בנות כיתה ה' במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים. הבנות נהנו מפעילויות שונות בנושא החלל ומערכת השמש, התנסו בבנית מטוסים ושיגורם וכן משיטוט חופשי במוזיאון המעניין.
קרא עוד...
פעם בשנה מתקיים "יום חשבון" שמטרתו להפעיל את כל תלמידות ביה"ס בפעילויות הקשורות בחשבון, בצורה חווייתית. השנה, שנת שמיטה, התמקדנו בספרה '7' והפעילויות סבבו סביב מספר זה.
קרא עוד...
ביום ראשון השבוע, בנות כיתה ד'1 ערכו מופע פתיחת חודש בנושא "מאורעות חודש כסלו". בעזרת ריקודים, דקלומים ומצגת הציגו הבנות את מאורעות החודש וביניהם חג הגאולה של חסידי חב"ד, הקמת המושבה גדרה, תחילת שאילת גשמים בחו"ל, פריחת הנרקיסים והכלניות, ההצבעה באו"ם על חלוקת ארץ ישראל וכמובן חג החנוכה והביעו תקווה שהחודש החדש יהיה חודש טוב, מלא אור ושמחה ובשורות טובות.
קרא עוד...
במסגרת שיעורי מדעים אנו עוסקות בשלבי תהליך החקר המדעי.כיתות ה-ו הכינו עבודות חקר במדעים בשבוע האחרון ואף ערכו ניסויים שהמציאו בעצמן!!יישר כוח לתלמידות על שיתוף הפעולה והעמידה במשימה המאתגרת!תודה רבה למירית בת השרות, שצילמה.שרית יורב
קרא עוד...
לפני כשבועיים ציינו את יום הבטיחות בדרכים הארצי. שכבות ה'-ו' העבירו פעילויות והצגות בנושא לשכבות א'-ד', בנות שכבה ז' הכינו כרזות שנשאו ססמאות ואיורים בנושא הזהירות בדרכים והציגו אותן בלובי ובין בנות שכבה ח' נערכה תחרות עוגות בנושא.
קרא עוד...
הפרשת חלה כיתה א'
קרא עוד...
הודעות
מידענוף
אליפות הסייבר הישראלית
מושגים ביהדות
הכיתות שלנו
מקצועות לימוד
מדעים - המורה שרה
שיעור אנגלית כיתה ו
שלג תשע"ו
תרגיל מחוזי ללמידה מרחוק
תורת חיים ותוכנית חינוכית
רב בית הספר - הרב שמואל כ"ץ שליט"א
מרכז צמיחה
מפגש עם ספר
שקט! מצלמים
הענן החינוכי