יום ג', ו’ בתמוז תשע”ח.
 
תלמידות מכיתות ז-ח משתתפות בתחרות יצירת אנימציות על ספרים וסופרים ישראלים.מצורף סרטון קצר שהן יצרו כפרומו לסרטונים שלהם. צפיה מהנה :)
קרא עוד...
השבוע זכינו לעשות טוב לשם שמים! בבית ספרנו התקיים ערב התרמה לעמותת זכרון מנחם. התרוממות הרוח, השמחה וגאוות היחידה ניכרו בכל פינה, הבנות והאמהות הרגישו כי מתקיים כאן משהו גדול ועוצמתי!
קרא עוד...
רישום לשנה"ל תשע"ט
הורים יקרים,מצ"ב רשימת ספרי הלימוד לכל השכבות לשנה"ל תשע"ח. המשך חופשה נעימה!
קרא עוד...
פרשת חוקת- סיום השנה שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!אנו עומדים ממש בסיומה של שנת הלימודים ותחילתו של החופש הגדול. חז"ל אומרים כי התורה נתנה פרשיות פרשיות, ובין פרשה לפרשה ישנו רווח, תפקידו של רווח זה הוא על מנת לתת אפשרות להתבוננות בפרשה. לקראת הרווח שבין פרשה לפרשה, ננצל את הבמה האחרונה של שנה זו, להתבונן בפרשה שעברנו יחדיו, ולאגור כח לקראת הפרשה החדשה.
קרא עוד...
קרא עוד...
פרשת שלח שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו. ..בוקר סבא סבתא-זכינו השבוע לארח בפעם ראשונה סבים וסבתות. שמחנו מאוד והיה נראה שגם הסבים והסבתותנהנו והתרגשו מאוד לבקר בבית ספרנו. זכינו ללמוד איתם יחד על זהירות בדרכים. ולסיום צפינובמופע מוזיקלי. תודה לסבים והסבתות על המאמץ להגיע, וכן לישראל אליסף שהעלה רעיון לבוקר זה,וסייע מול העיריה במימונו. תודה לבלה ברויאר רכזת זה"ב ושירה ויצמן הרכזת החברתית שארגנויום זה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... אסיפת תלמידות- השבוע התקיימה אסיפת תלמידות שניה לשנה זו, לכיתות ה'-ח'. לקראת האסיפה מילאו התלמידות משוב הערכה מסכמת בכמה מקצועות. כל תלמידה נפגשה עם 5-4 מורות, כאשר השיחה איתן התקיימה לפי הנכתב במשוב. הבנות יכלו להעלות הצלחות, קשיים ושאיפות. האסיפה היתה מוצלחת מאוד, והמורות והתלמידות כאחד הרגישו בחשיבות האסיפה, שמאפשרת שיח פתוח, קשר ויחס אישי בין מורה לתלמידה. יישר כוח גדול למורה דקלה, הרכזת הפדגוגית, שאי רגנה וסד רה את כל ההתנהלות של האסיפה.
קרא עוד...
חג השבועות שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! יום שיא לקראת יום ירושלים את אירועי יום ירושלים פתחנו בשבוע שעבר ביום שיא מרגש בנושא "והנצח זו ירושלים" בהשתתפות האמהות. השתתפנו בפעילות מגוונת ומיוחדת, צפינו בהופעות מרגשות וזכינו להתברך מפי הרב אריה שטרן שליט"א הרב הראשי לירושלים. גם כעת עדיין ההתרגשות הגדולה מהצלחת ערב השיא עודנה מורגשת בבית הספר. אנו מלאות שמחה על הזכות של השותפות המיוחדת בין בית הספר וקהילת בית הספר.
קרא עוד...
פרשת בהר בחוקותי -שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו...ל"ג בעומר-ביום ראשון התקיימו פעילויות בכיתות השונות,והבנות למדו על משמעות היום וייחודו.מתקרבים ליום ירושלים-כהכנה ללימוד לקראת יום ירושלים העביר היוםהרב כץ הרצאה מרתקת לכיתות האולפנית בליווימצגת, סרטונים וקולות ובה תיאר את הימים שלפנימלחמת ששת הימים, את הניסים הגדוליםבמלחמה ואת שחרור הכותל. תודה לרב כץ!
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... חונכות א', ד'- ביום ראשון התקיימה חונכות של כיתות ד' עם כיתות א'. כמידי חודש הבנות נהנו מאוד מהקשר, ויצרו דברים נפלאים.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... מסיבת בת מצוה כיתה ו'- בשמחה והודיה גדולה לבורא עולם זכינו השבוע לחגוג עם בנות כיתה ו' את מסיבת הבת מצוה הכיתתית. בתהליך ההכנות לקראת המסיבה, שאנו רואים בו חלק משמעותי לא פחות מהתוצאה הסופית, הבנות מצאו בתוכן כוחות מיוחדים וחדשים וכן הביאו לידי ביטוי כישרונות רבים של הבנות, שירה נגינה דרמה ומחול. ההצגה שהעלו הבנות בבימויה של המורה גלי להב, עסקה באמונה שלנו ש'כל מה שה' עושה הכל לטובה'. המסרים היו חזקים מאוד, והכי חשוב הוא לראות שהבנות הפנימו ולקחו מסר זה לחיים. ההצגה היתה מקצועית, מרתקת ונוגעת. יישר כוח למורה גלי להב על ההשקעה והמסירות הגדולה!
קרא עוד...
מידענוף פרשת תצוה שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! "ליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר" בשבח והודיה לבורא עולם שגמלני כל טוב, חזרתי השבוע מחופשת הלידה הישר לתוך חגיגות חודש אדר. לשמחה, לריקודים ולאווירה המיוחדת. תודה רבה לשולה שמחון ולדקלה גבאי שמלאו את מקומי בהובלת בית הספר בתקופה עמוסה בלמידה וארועים. כמו כן תודה לכל שאר צוות המורות שתרמו כל אחת כפי יכולתה כדי שהחיים בבית הספר יתנהלו כרגיל. תודה לכם ההורים על ההבנה והסבלנות.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!חידון "סובב ישראל" במסגרת שעה פרטנית המתקיימת בכיתה, קבוצת בנות מכיתות ח' בחרו ללמוד חומר בנושא "סובב ישראל". הלמידה התבצעה באופן עצמאי בהדרכתה של אפרת קלמן המורה לגיאוגרפיה. לאחר מבחן שנערך לבנות הקבוצה, נבחרה בתיה גימפל מכיתה ח1 לייצג את בית הספר בחידון המחוזי שנערך ביום שלישי השבוע. בתיה ייצגה אותנו בכבוד, הפגינה ידע רב, זכתה במקום שני ועלתה לחידון הארצי . יישר כוח לבתיה ולשאר התלמידות על ההשקעה, המאמץ והידע ובהצלחה רבה בהמשך.
קרא עוד...
פרשת "יתרו" שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! חידון ברכות פתחנו את השבוע בחידון בנושא "ברכות" חוויתי ומעניין. הניקוד ההתחלתי לכל כיתה בחידון היה הניקוד שניתן על ידיעה בעל פה של ברכת בורא נפשות ועל המחיה. החידון היה כיתתי. בכל שלב נבחרו 2 בנות מהכיתה באופן אקראי והן ייצגו את הכיתה שלהן. אחד השלבים היה שאלה מצולמת שהוכנה על ידי התלמידות. כל כיתה בחרה נציגות שהציגו סיטואציה הלכתית מסוימת מהחומר הנלמד, והמתמודדות בחידון היו צריכות לענות על השאלה שהועלתה בהצגה המצולמת. הבנות גילו ידע רב ואנו מקוות שבע"ה ידע זה יהיה להן לשימוש הלכה למעשה. כל הכבוד לכיתות הזוכות: כיתה ב, כיתה ח1 הפרס לעיתות הזוכות הוא בוקר כיתה מפנק עם צ'ופרים.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! סיום מחצית א' היום סיימנו את מחצית א' של שנה"ל התשע"ז. תקופה בה הושקעה מחשבה ועבודה ללמידה שוטפת ומשמעותית. במחצית זו נהננו מפעילויות חינוכיות, חברתיות וחוויתיות בתחומים שונים במקצועות הקודש, מדעים, מתמטיקה, עברית ועוד... תודה רבה ויישר כוח לכל הצוות המסור של בית הספר שכל אחד בתחומו משקיע ועושה מתוך שליחות ואהבה להצלחתן של בנותינו. בכינוס שהתקיים היום היתה הופעה של בנות האולפנית מאשכול מחול ואשכול דרמה. הבנות קבלו תעודות שהן התשקיף לעבודה ולהישגים שלהן במשך התקופה הזו. אנו מאחלים להן המשך שנה מבורכת ומעצימה בכל.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!מרכז למידה הרב והרבנית גורן דמות השנה בחמ"ד הם הרב והרבנית גורן. השבוע הוקם בבית הספר מרכז למידה בנושא זה לתמידות בית הספר. באמצעות מרכז הלמידה יכירו הבנות את אישיותו ופעליו הרבים של הרב ואת הרבנית ותרומתם הגדולה למדינת ישראל ולעם ישראל. במרכז שולבו תחנות מידע, קריאה סיפורים משימות משחקים,הקלטות ועוד....
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!חזרנו מחופשת חנוכה בתקוה שהבנות נחו והתרעננו והתמלאו כוחות להמשך למידה ועשיה. יישר כוח לזוכות בחידון חנוכה שהתקיים ביום ראשון נר ראשון של חנוכה. בחידון של כיתות ג-ד זכו נציגות ד1: תהל אורה טברסקי אורית ווגל בחידון של כיתות ה-ח זכתה: אסנת שמש מכיתה ו1.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!"חברון מאז ולתמיד..." השבת פש' חיי שרה היא שבת חברון ביום שישי עוסקות התלמידות בלימוד על חברון, שיחות מפי הרב אופיר,סרטים על חברון, ושירים עם המורה שירה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!בשעה טובה המנהלת אחינועם ילדה בת ושמה רחל אמונה. אנו מאחלים לה שתגדלה בשמחה ובבריאות. בע"ה בתקופה זו אמלא את מקומה כמנהלת ביה"ס.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... פתיחה לשנת בת מצוה ונסיעה לקבר רחל- ביום שני חגגו כיתות ו' פתיחה לשנת הבת מצוה. לקראת י"א חשון, יום פטירת רחל אמנו, שמעו הבנות בבוקר על דמותה של רחל מהרב כץ, לאחר מכן חגגו בסעודה משותפת. ואחר הצהרים נסעו אמהות ובנות לקבר רחל. שם התפללו על קברה ושמעו שיחה מהרבנית שרה אליסף על הכוחות שנותנת לנו רחל אמנו לקראת התחלה זו של קבלת עול תורה ומצוות. כולן התרגשו מאוד- בנות ואמהות כאחד. תודה למחנכות רותי ואור על ארגון יום זה!
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! "אחרי החגים" כבר מאחורינו, ובית הספר נכנס לשגרה מבורכת של למידה, עשיה, מאמץ לעשות צעד קדימה בתחומים שונים וכמובן שמחה גדולה בכל. תקופת מבחנים החלה. בכיתות הנמוכות מחנכות הכיתה מארגנות את סדר המבחנים מול המורות המקצועיות, ומעדכנות אתכם, ההורים, בדפי הקשר השבועיים. בכיתות הגבוהות דואגות המחנכות ללוח מבחנים למחצית הקרובה, אותו מחלקות לתלמידות. אנא עקבו אחר הלמידה השוטפת, שיעורי הבית, מבחנים וכמובן שקיים הציוד הדרוש אצל בתכם. בהצלחה לכולם במשימות השונות...
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... הזנה- השבוע החל לפעול בבית הספר מערך של ארוחות חמות בימים הארוכים. אנחנו בשיתוף עם הקייטרינג עדיין בתהליך של למידה כיצד והיכן הכי נכון לחלק את המנות. ובעז"ה נשתכלל ומתקדם בעניין.
קרא עוד...
פרשת קורח- סיום השנה שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!בפרשתנו פרשת קורח כאשר משה מציע לעדת קורח להקטיר קטורת הוא מוסיף ואומר: "בוקר ויודע ה' את אשר לו" ונשאלת השאלה, מדוע משה מציע דווקא לחכות לבוקר? ניתן לומר כי משה מלמד אותנו יסוד חשוב שלכל דבר יש עיתוי, לפעמים התשובה היא מיידית ולפעמים צריך לחכות לבוקר.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו...מסיבת סיום כיתה ח'- השבוע חגגנו יחד עם בנות כיתה ח' את מסיבת הסיום של שמונה שנות לימוד בבית הספר. הבנות התרגשו מאוד. וגם אנו, צוות בית הספר, התרגשנו מאוד לראות אותן בוגרות, מעוצבות, בעלות מידות טובות וערכים. אנו תפילה שהקב"ה ילווה אותן בדרכן החדשה, ויהיה השק שלהן מלא וגדוש מכל מה שקבלו כאן בבית הספר היסודי, וילכו איתו מחיל אל חיל.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! טיול כיתה ב'- בתחילת השבוע יצאו כיתות ב' לטיול באזור ירושלים. הן בקרו במערת הנטיפים, וצעדו מחרב'ת חנות לעין מטע. הן חזרו מרוצות ומאושרות, על שזכו לטייל כך בחיק הטבע.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... שבת אולפנית- בשבת שעברה התקיימה שבת אולפנית באולפנת נריה, תחת הכותרת "יותר אהבה" אותה הוביל אביאל פרנס, בניצוחם של המחנכות והרב יאיר. הבנות השתתפו בפעילויות, הכירו ישוב חדש וסיימו בסעודה שלישית מיוחדת שהשירה בה לא היתה מביישת אף אולפנא גדולה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... "עם הספר"- השבוע התחיל 'שבוע הספר' הבית ספרי. התלמידות החלו בתהליך הדרכה וכתיבה של הספר ע"י המחנכות כבר מלפני פסח, וכעת שרואים תוצאות מרשימות אלה, הלב מתרחב. כל תלמידות ביה"ס כתבו ספרון לפי נושא כתתי (ילדים מספרים על עצמם, בעקבות עמותות חסד, יומן על דמות נשית ועוד...) בכיתות ז' הבנות חיברו שירים שנאגדו לחוברת, ובכיתות ח' כתבו 'סיפור קצר'. יישר כוח לכל המורות על העבודה המאומצת עם כל אחת ואחת. ומעל לכל המורה דקלה גבאי- רכזת עברית, שחשבה, הדריכה כיוונה והפיקה את כל התהליך, תודה רבה!! בנוסף הקדשנו השנה את שבוע הספר לזכרה של הסופרת רונית לוונשטיין, שתרמה רבות להגדלת מלאי ספרי הקריאה בציבור שלנו.
קרא עוד...
יום העצמאות 68 למדינת ישראל שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! נפתח בהודיה גדולה לבורא עולם על חסדיו הגדולים עמנו, ועל הזכות להיות חלק מאתחלתא דגאולה, לחיות במדינה יהודית, לזכות לגדל דור של בנות יראות שמים ההולכות בדרך התורה והמצוות.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... השבוע חזרנו לשגרה. לתקופה של ספירה העומר- ספירה מגאולת מצרים, דרך גאולת מדינת ישאל ונזכה להגיע עד לקבלת התורה ולגאולה השלמה בבניית בית מקדשנו במהירה בימנו!
קרא עוד...
מידענוף חג פסח שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! בית הספר לבש השבוע אווירת חג, בכל הכיתות למדו על חג פסח- בהלכה ובאמונה, וכמובן גם ניקו את הסביבה, הכרזנו על תחרות ניקיון בין הכיתות. כל כיתה השקיעה מאוד בניקיון ובסדר יסודי ש'נאלצנו' לתת לכל הכיתות פרס. כל הכבוד!!
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... לקראת קבלת החומש- ביום ראשון בקרו בנות כיתה א' בבית הכנסת הדתי לאומי שליד בית הספר. בבית הכנסת הראה להן הרב כץ כיצד נראה ספר תורה מבחוץ ומבפנים, והסביר כיצד מכינים אותו. הבנות התרגשו מאוד לראות ספר תורה מקרוב.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו.. 95 שנה לרבנות הראשית- לכבוד 95 שנים לרבנות הראשית, זכינו השבוע לביקורם של שני הרבנים הראשיים של מדינת ישראל. כל הבנות קבלו את פניהם בשמחה והתרגשות גדולה, הרבנים ברכו את הבנות מעומק הלב, ובהמשך סיירו בתערוכה שהעמיד הרב כץ שסוקרת את פעילות הרבנות הראשית במשך שנים אלו. הרבנים התרשמו מאוד מההקשבה והכבוד של הבנות, ושמחו על חינוכן הטוב. אשרינו שזכינו! תודה רבה לרב כץ על מאמציו הגדולים כדי שנזכה לביקורים אלה. במשך השבוע עלו כיתות ד'-ח' לתערוכה ללימוד עצמי. בתערוכה ביקרו השבוע אנשים חשובים כמו אברהם ליפשיץ- ראש החמ"ד, גיל ברדוגו- מחמ"ד המחוז, מפקחת ביה"ס, הרב יעקב שפירא ראש ישיבת מרכז הרב ועוד, הם התרשמו מאוד מ'האוצר' הגדול שנמצא בתערוכה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... ישיבת ועד הורים- בתחילת השבוע התקיימה ישיבת סיכום מחצית של ועד ההורים הבית ספרי. בישיבה סקרו ההורים את הנעשה במהלך המחצית בשיתוף עם הועד, וכן תכננו מה ניתן עוד לקדם הלאה. בהזדמנות זו אודה לכל ההורים שתורמים מזמנם לטובת בית הספר והבנות בוועד ההורים ומחוצה לו. מסיבת סידור- ביום שלישי חגגו כיתות א' את קבלת הסידור. המסיבה התקיימה באולם של המנהל הקהילתי בהר נוף, בה השתתפו הורים סבים וסבתות. ההתרגשות היתה גדולה, והבנות שרו, הציגו ורקדו נפלא. בסיום הערב קבלה כל אחת את סידורה, ובנוסף הגישה לאמה ספר תהילים עם הקדשה. יישר כוח גדול למחנכות מלכה ובלה, ולכל שאר המורות שסייעו להן- גלי, מירב, אושרת, פנינה ודקלה, על ארגון מסיבה ערכית מרגשת ומושקעת.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... ביום ראשון התקיימו טיולים לכיתות ד', ז', ח'. כיתה ד' טיילה בנמל אשדוד והדיונה הגדולה באשדוד, כיתה ז' יצאה להרי ירושלים לאורך רכס השיירות ועד הקסטל. כיתה ח' טיילה בנחל חלילים ועיינות תלם עד לליפתא. הבנות נהנו ממזג אויר שמשי ונעים, וכמובן גם מההליכה בטבע.
קרא עוד...
הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע לכבוד סיום פרשת בשלח בכיתות ג', הכינו המחנכות כסיכום לנלמד פעילות עם חפצים שונים הקשורים לפרשה. על הבנות היה למצוא את הקשר ולהסבירו. הבנות עבדו במרץ ונהנו מאוד. ביום שני כ"ב שבט התקיים "יום גוש קטיף" במערכת החינוך, בנות מכיתות ח' הכינו לוחות עם מידע על גוש קטיף ברחבת הכניסה, וכן העבירו לכל כיתה שיעור על גוש קטיף. שנזכה בעז"ה לראות במהרה את כל חבלי ארץ קודשנו מיושבים ופורחים.
קרא עוד...
מידענוף פרשת יתרו – סיום מחצית א שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! סיום מחצית... "כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל" (שמות יט ג) "בית יעקב אלו הנשים, תאמר להם בלשון רכה, ותגיד לבני ישראל עונשים ודקדוקין פרש לזכרים דברים קשים כגידין" (רש"י שם). למרות שהתורה היא אותה תורה, כל אחד נחשף אליה בפן המתאים לו, התורה מותאמת לנשמתו של כל יחיד ויחיד, למרות השוני הגדול בין בני אדם.
קרא עוד...
מידענוף פרשת יתרו – סיום מחצית א שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! סיום מחצית... "כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל" (שמות יט ג) "בית יעקב אלו הנשים, תאמר להם בלשון רכה, ותגיד לבני ישראל עונשים ודקדוקין פרש לזכרים דברים קשים כגידין" (רש"י שם). למרות שהתורה היא אותה תורה, כל אחד נחשף אליה בפן המתאים לו, התורה מותאמת לנשמתו של כל יחיד ויחיד, למרות השוני הגדול בין בני אדם.
קרא עוד...
מידענוף פרשת ויצא שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... השבוע קיימו כיתות ה'1, ה'2, ו'1, ז'2 בוקר כיתה, הבנות והמורות הכינו פעילויות מגבשות וערכו יחד ארוחה טעימה לסיום. בכל הכיתות הרגישו וסיפרו כמה תרמה פעילות זו לאוירה הטובה בכיתה. יישר כוח למחנכות על ההשקעה והמאמץ.
קרא עוד...
מידענוף פרשת תולדות שלום רב לכולכם, הורם יקרים ותלמידות חביבות! ביום שישי שעבר חגגו בנות כיתה ב' לרגל "הולדת יצחק"- שתי הכיתות התכנסו יחד, ולאחר קריאת הפסוקים בהם מסופר על הולדת יצחק חשבו יחד כיצד לברך את ההורים- אברהם ושרה להולדת בנם. הבנות הציעו ברכות יפות ומרגשות ולאחר מכן כל בת קיבלה כרטיס וכתבה בו ברכה מקושטת. ל"חגיגה" הוזמנו המנהלת, רכזת התנ"ך ומורות נוספות שלכל אחת מהן סיפרו הבנות על ה"סיבה למסיבה"- על גודל הנס ועל השמחה. לסיום קיבלו הבנות סוכריות כמזכרת מהאירוע.
קרא עוד...
מידענוף פרשת תולדות שלום רב לכולכם, הורם יקרים ותלמידות חביבות! ביום שישי שעבר חגגו בנות כיתה ב' לרגל "הולדת יצחק"- שתי הכיתות התכנסו יחד, ולאחר קריאת הפסוקים בהם מסופר על הולדת יצחק חשבו יחד כיצד לברך את ההורים- אברהם ושרה להולדת בנם. הבנות הציעו ברכות יפות ומרגשות ולאחר מכן כל בת קיבלה כרטיס וכתבה בו ברכה מקושטת. ל"חגיגה" הוזמנו המנהלת, רכזת התנ"ך ומורות נוספות שלכל אחת מהן סיפרו הבנות על ה"סיבה למסיבה"- על גודל הנס ועל השמחה. לסיום קיבלו הבנות סוכריות כמזכרת מהאירוע.
קרא עוד...
מידענוף פרשת תולדות שלום רב לכולכם, הורם יקרים ותלמידות חביבות! ביום שישי שעבר חגגו בנות כיתה ב' לרגל "הולדת יצחק"- שתי הכיתות התכנסו יחד, ולאחר קריאת הפסוקים בהם מסופר על הולדת יצחק חשבו יחד כיצד לברך את ההורים- אברהם ושרה להולדת בנם. הבנות הציעו ברכות יפות ומרגשות ולאחר מכן כל בת קיבלה כרטיס וכתבה בו ברכה מקושטת. ל"חגיגה" הוזמנו המנהלת, רכזת התנ"ך ומורות נוספות שלכל אחת מהן סיפרו הבנות על ה"סיבה למסיבה"- על גודל הנס ועל השמחה. לסיום קיבלו הבנות סוכריות כמזכרת מהאירוע.
קרא עוד...
מידענוף פרשת חיי שרה שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! שבוע זה"ב השבוע התקיים יום זהירות בדרכים ארצי, גם בבית ספרנו הקדשנו את השבוע לנושא זה. בימים ראשון ורביעי יצאו כיתות ד', ה' למגרש האופניים בניות. מגרש יחודי זה מדמה את המציאות בכביש, כאשר חלק מהבנות משמשות בתפקיד נהגות (רוכבות) וחלק כהולכות רגל. במגרש ישנם רמזורים מעברי חציה תמרורים ועוד. החוויה המיוחדת נחקקה אצל הבנות.
קרא עוד...
קרא עוד...
פרשת וירא שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! סיום פרשת לך לך- כיתה ב' השבוע חגגו כיתות ב' יחד את סיום לימוד פרשת לך לך. לקראת המסיבה חיברו הבנות שאלות, הצגות וחידות בציורים, שאותם בשמחה הציגו בפני כולן. בסיום המסיבה שרו את שיר הפרשה, ונהנו יחד בשמחת התורה.
קרא עוד...
הורים יקרים ותלמידות חביבות! אני רוצה לפתוח בתפילה לריבונו של עולם לימים שקטים ובטוחים יותר. בעקבות המצב הרגישו חלק מהתלמידות צורך להיות בעשיה שתחזק אותן ואת כל עמ"י, כיתה ה' הכינה שלטים בהם כתבו משפטי חיזוק ותלו ברחבי ביה"ס. בנות כיתה ח' הכינו שלטים גדולים ותלו במקומות שונים בעיר. השבוע היו צריכות כיתות ו' לנסוע לקבר רחל, אך בעקבות המצב הביטחוני נסיעה זו נדחתה למועד מאוחר יותר. אנו משתדלים להמשיך כמה שאפשר בשגרת חיינו, אך יחד עם זאת, מוסיפים תפילות ושיחות כלליות בכיתות על המצב, ואם יש צורך גם שיחות אישיות עם תלמידות. השתדלו גם אתם ההורים להיות ערניים לרגשות הבנות ואם יש צורך שתפו את מחנכת הכיתה.
קרא עוד...
מידענוף פרשת האזינו – חג סוכות שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! בין כסה לעשור... בימים שבין ראש השנה ליום כיפור השתדלו המורות ללמד על ענייני דיומא, כל כיתה לפי רמתה, ולפי הנושאים המתאימים בתוכנית הלימודים. חוץ מלימוד התקיימו בכיתות השונות פעילויות המעוררות את הנשמה.
קרא עוד...
מידענוף פרשת האזינו – חג סוכות שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! בין כסה לעשור... בימים שבין ראש השנה ליום כיפור השתדלו המורות ללמד על ענייני דיומא, כל כיתה לפי רמתה, ולפי הנושאים המתאימים בתוכנית הלימודים. חוץ מלימוד התקיימו בכיתות השונות פעילויות המעוררות את הנשמה. ביום שישי, ה' בתשרי התקיימה בכיתות ה' פעילות של "שירה בצוותא" - שירי נשמה והתעוררות לקראת יוהכ"פ. בית המדרש באולפנית עסק בנושא של הקהל. גם בשאר הכיתות עסקו במהלך השבוע בנושא זה, בפרטי המצווה והלכותיה, וכן בייחודיות המצווה במוצאי שמיטה. כמידי שנה בימי התשובה התארחו בנות שכבת ז' בבית הרב כ"ץ, ובנות שכבת ח' בבית הרב לוונטהל, להתחזקות לקראת יום הכיפורים. תודה רבה לרבנים ששמחים תמיד עם בוא הבנות. ביום שני יצאו החצי השני של ביה"ס להתנדבות. כיתות א'- ה' יצאו להתנדב בהכנת שקיות ממתקים ב'אבוקת אור', וכיתות ו'- ח' יצאו לארוז חבילות מזון לחגים ביד אליעזר. יישר כוח רכזת החברתית רפאלה ליבוביץ על ארגון ימים אלו.
קרא עוד...
הורים יקרים ותלמידות חביבות! בתפילת מוסף של ר"ה מתפלל ומבקש שליח הציבור "היה נא מצליח דרכי...", גם אנו, צוות בית הספר, מתפללים לריבונו של עולם בעמדנו בפתחה של שנת התשע"ו, כי ייתן ברכה במעשה ידנו ויצליח את דרכנו וחלילה לא תבוא תקלה לידינו בשליחות החשובה של חינוך בנות ישראל. ראש השנה מתקרב והזמן ללמידה היה קצר, על כן בשבוע זה השתדלו המורות להקדיש את עיקר הלימוד לענייני החג. ברוך ה' החלה שגרת למידה, בכל הכיתות דברו על תקנון ביה"ס ובנוסף שלחנו אותו עם הבנות כדי שגם אתם ההורים תהיו שותפים בשמירת התקנון, הורה שלא החזיר את התקנון חתום, בבקשה להזדרז.
קרא עוד...
הורים יקרים! שלום וברכה, שנה היא סוג של מעגל שחוזר על עצמו, שוב פעם תחילת שנה שוב חודש אלול הימים הנוראים החגים החורף וכו' וכו', ישנו מעגל שחוזר על עצמו בצורה מדוייקת אותו סיבוב אותן נקודות, אך שנה היא לא סיבוב שחוזר על עצמו, היא כמו קפיץ. כשאנחנו משלימים סיבוב בקפיץ אנחנו עומדים שוב בדיוק באותה נקודה, אבל אנחנו עומדים רמה אחת מעל המקום בו עמדנו פעם קודמת, כי כל שנה דומה לחברתה, אך היא גבוהה יותר. ואכן כך היא ההרגשה בימים אלה, שהגענו לפתיחת שנת לימודים חדשה, לאחר קיץ מלא בהכנות ועשיה של כל צוות בית הספר, וברוך ה' אנו עומדים במקום יותר גבוה.
קרא עוד...
אז מה כותבים במידענוף האחרון של שנת הלימודים??? במהלך השנה השתדלתי בבמה זו, לעדכן אתכם תלמידות והורים, באירועים השונים שהיו במהלך השבוע, בהודעות חשובות, ובשמחות של צוות המורות. רציתי שתרגישו שותפים לכל מה שקורה בבית ספרנו, שתהיו חלק מהמשפחה כולה, משפחת הר נוף בנות. וכעת אשתף באירועים האחרונים לשנת הלימודים תשע"ה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... השבוע שעבר עלינו היה גדוש בחוויות, וכל זאת תוך כדי למידה אינטנסיבית לקראת סיום המחצית. חלוקת תעודות תתקיים, אי"ה, ביום שישי י"ז שבט. ביום שלישי חגגנו ברוב עם את מסיבת הבת מצוה הכיתתית של כיתות ו'. הנושא המרכזי של הערב היה דמויות נשים מהעבר וההווה בעם היהודי. האירוע היה מרומם ומאוד מעצים. הבנות התחברו לדמויות אותן הציגו, והביעו בצורה חזקה את הכוחות המיוחדים שיש בנשות עמ"י. הדרך לערב זה הייתה אף היא מקדמת. הכיתה עברה תהליכים משמעותיים, הן בצד האישי והן בצד החברתי. ועל כל זאת ניצחו המחנכות רותי כהן ויסכה דגן, וכן המורות גלי, מרים, נעמי, שולמית ושירה. תודה רבה על כל המאמץ וההשקעה הגדולים. יישר כוח!!
קרא עוד...
השבוע שעבר עלינו... השבוע שלנו התבטא בעיקר בקריאת ספרים... בתחילת היום, בהפסקה, בסוף הלימודים ובכל זמן אפשרי, בנות עמדו וקראו את הספרים שכתבו חברותיהן. הן גם בחרו ספר וכתבו עליו המלצה, ענו על חידות יומיות, וחלק מבנות כיתה ח' הקריאו לכיתות הנמוכות את הסיפור שכתבו. בקיצור חגיגת ספרים שמילאה את כולנו.שוב יישר כוח למורה דקלה, רכזת עברית, על העיצוב המיוחד, הסדר וההשקעה.
קרא עוד...
קייטנה של בית הספר... השנה לאחר חשיבה משותפת ועבודה מאומצת הצלחנו, הנהלת בית הספר ביחד עם וועד ההורים להקים קייטנה המנוהלת ע"י מורה מצוות ביה"ס, ומדרכות בוגרות ביה"ס. הבשורה הגדולה בקייטנה זו היא יצירת רצף חינוכי הממשיך את הערכים והמידות של בית הספר. הבשורה השנייה היא הוזלת מחיר הקייטנה בצורה משמעותית(30%) והמחיר יעמוד השנה על סך 800, שזו עזרה גדולה במיוחד למשפחות שיש להם כמה ילדים בקייטנה וכל זה תוך שמירה על קייטנה מהנה וערכית גם יחד.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! תורת חיים- זה בנפשנו "תורת חיים" הוא העמוד המרכזי של עשייתנו החינוכית בבית הספר ולכבוד חג השבועות אנו מקדישים את העלון לנושא זה. אנו משתדלים מאוד לדבר ולשוחח עם הבנות שהתורה היא הדרכה כיצד לחיות טוב, איך היא מקדמת אותי וגורמת לי להיות אדם טוב יותר, ערכי יותר, חברתי יותר, אמיתי יותר, בכל תחום בחיים!
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... השבוע כהמשך לשבוע שעבר, עסקנו בדמותו של הרב שאול ישראלי זצ"ל. כל הכיתות הגיעו למרכז הלמידה שברחבת הכניסה ולמדו על קורות חייו, פועלו וייחודו. כסיכום ללימוד התקיימו היום, יום שישי, שיחות עם בתו הגב' חוה שריר לכיתות ה'- ח', ועם נכדתו הגב' ורד שמחי לכיתות ג'- ד', הן ספרו על החיים לצדו של הרב ישראלי.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... דמות השנה בחמ"ד הוא הרב שאול ישראלי. בבית הספר החלטנו לעסוק בדמותו דווקא בחודש אייר. תחנות רבות בחייו ובדמותו של הרב ישראלי משתלבות עם התכנים הייחודיים שמזמן לנו חודש אייר. מיום שני עומד ברחבת הכניסה מרכז למידה על הרב ישראלי, עם מידע על הרב, דפי שאלות ופעילויות שונות, בשתי רמות שונות, לקטנות ולגדולות. תודה רבה למורות פנינה קירשטיין, אושרת חיון ולמירית הבת שרות על העמדת המרכז ותפעולו. תודה לרב כץ שמהווה הרוח החיה מאחורי כל הלימוד על הרב ישראלי.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... ביום ראשון יצאו כיתות ו' לטיול שנתי של יומיים בכרמל ובגליל המערבי. הבנות טיילו בנחל כלח גלים, בקרו בעתלית, בראש הנקרא ובמקומות נוספים. בלילה ישנו באכסניה בשלומי. הבנות התנהגו למופת, וחזרו מלאות בחוויות.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... ביום ראשון יצאו כיתות ד' לטיול שנתי לנמל אשדוד, לחוף ניצנים ולמזכרת בתיה. הבנות למדו וראו בנמל דברים חדשים, טיילו בטבע ונהנו מאוד. תודה לאפרת קלמן, רכזת הטיולים, על ארגון טיול זה וטיולים נוספים לאורך השנה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... חזרנו השבוע מחופשת פסח, ב"ה, בריאים שלמים ורעננים לתקופה נוספת של לימוד עשיה והתקדמות. השבוע החלו כיתות ה' את לימודי השחיה מטעם משרד החינוך, בבריכה בגילה. הלימוד כולל 10 מפגשים, כאשר הכיתות מחולקות לקבוצות לפי הידע והיכולת שכל אחת באה איתו. בהצלחה!
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע התמלאנו בחוויות סביב נושא השמיטה. מרכז הלמידה 'בשביל השמיטה', ממלא את חלל בית הספר ואותנו באווירת שדות, כרמים, פירות ואדמה. במהלך השבוע למדו וסכמו בעזרתו את נושא השמיטה הכיתות הנמוכות, בשבוע הבא, בעז"ה, יעברו בשביליו גם הכיתות הגבוהות. המרכז יעמוד עד יום שלישי, הורים הרוצים לבוא ולהתרשם מהאווירה המיוחדת, מוזמנים בשמחה.
קרא עוד...
הורים יקרים... השבוע התקיימה אסיפת הורים אישית. שמחנו מאוד לפגוש אתכם, ההורים, לשמוע מכם ולהשמיע. מפגש זה מהווה ציון דרך משמעותי בתהליך הלמידה, המאפשר לנו ולכם לעקוב ולקדם את בתכם. הורים שלא היה באפשרותם להגיע, מוזמנים לקבוע פגישה או לשוחח בטלפון, עם המחנכת או עם כל מורה מקצועית שהם מעוניינים.
קרא עוד...
הורים יקרים ותלמידות חביבות! בית הספר לבש השבוע אווירת חג, בכל הכיתות למדו על חג הפסח- בהלכה ובאמונה, וכמובן גם ניקו את הסביבה. במשך השבוע וחצי האחרונים למדו בכל הכיתות מדי בוקר על סימני הסדר, מתוך חוברת שהוציא ביה"ס בעיצובה של המורה אושרת חיון, כל כיתה לפי רמתה. כך שכל בת תוכל להביאה ולספר מתוכה בשולחן הסדר.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... הפעם אתחיל מהסוף... היום, יום שישי, התקיימה מסיבת קבלת החומש של כיתות א'. המסיבה הייתה מאוד מרגשת, הבנות שרו שירי תורה, על התורה שעוברת מדור לדור ושגם הם היום מצטרפות והופכות לעוד חוליה בשרשרת הדורות. בעמדם תחת הטליתות אמרו הבנות את הפסוקים הראשונים של חומש בראשית, ולתוספת שמחה זרקו עליהם ההורים סוכריות בהתרגשות. לסיום החגיגה, כשחזרו הבנות לבית הספר קבלו את פניהן כל בנות ביה"ס בשירה וריקודים. נאחל להן שיזכו תמיד ללמוד את התורה מתוך שמחה, ויתקיים בהם "ללמוד וללמד לשמור ולעשות".
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... השבוע בית הספר חזר לשגרה ורגיעה לאחר 'תקופת פורים'. במהלך השבועיים התקיים תקנון מיוחד לזמן זה, בכל יום היתה משימה לכל הכיתות, ועוד פעילויות שונות כגון הרקדה, קטעי הצגה מהווי ביה"ס, הגשמת חלומות, תחפושות כיתתיות, שוק פורים ועוד. כל אלו הוסיפו מאוד לאווירה השמחה והמיוחדת שהורגשה בבית הספר. יישר כוח גדול לכל מי שהוביל תקופה זו - כיתות ח' והמחנכות חיה ושולה, הן עשו זאת בטוב טעם ובאחריות גדולה. אשרינו!
קרא עוד...
הורים יקרים ותלמידות חביבות! ב"ה ברכנו הקב"ה בשלגים וגשמי ברכה, ועל כן לא חולק מידענוף בשבוע שעבר. נשתף אתכם בדברים המעניינים והשמחים שקרו בשבועיים האחרונים. בשבוע שעבר התקיימה מסיבת סידור לכיתות א'. המסיבה הייתה מרגשת ומרוממת לבנות ולהורים כאחד. הבנות שרו שירים ורקדו ריקודים והכל בניצוחן של המחנכות בלה ברויאר ומלכה מנשה. תודה ויישר כוח על מסיבה נפלאה!כיתות ב' סיימו פרשת תולדות ולכבוד זה חגגו במשחק בינגו שהכינו הבנות, ביצירה, דבר תורה של הרב כץ ולסיכום חידון מתוקשב על הפרשה. יישר כוח למורות דקלה ואלישבע.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! השבוע שעבר עלינו... שבוע גלישה בטוחה ארצי- השבוע התייחסו בכיתות ה'- ח' לנושא של גלישה בטוחה. דיברו על הסכנות שבאינטרנט בפרט, ובמחשב ככלל. יום גוש קטיף- ביום רביעי התקיים יום גוש קטיף, במערכת החינוך. גם אצלנו בבית הספר ציינו יום זה. כיתות ד' הכינו קיר עם שמות הישובים בגוש, תזכורת לשרשרת האנושית, ומסר שלמדו ממנה לימינו. (ניתן לראות תמונות באתר בית הספר.) כיתות ב'- ד' התכנסו ושמעו מהמורה טליה חייקין והמורה פנינה קירשטיין על החיים בגוש קטיף. גם בכיתות האחרות הזכירו את היום, כל כיתה בדרכה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! סיום מחצית... "כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל" (שמות יט ג) "בית יעקב אלו הנשים, תאמר להם בלשון רכה, ותגיד לבני ישראל עונשים ודקדוקין פרש לזכרים דברים קשים כגידין" (רש"י שם). למרות שהתורה היא אותה תורה, כל אחד נחשף אליה בפן המתאים לו, התורה מותאמת לנשמתו של כל יחיד ויחיד, למרות השוני הגדול בין בני אדם. בעל המשך חכמה מבאר את עניין כפיית הר כגיגית, גם כן בכיוון זה, התורה שכל כך מותאמת לאישיותם של בני ישראל, מנעה מהם אפשרות לסרב לקבלתה, שכן הם ראו עד כמה היא מתאימה לאישיותם ונשמתם.
קרא עוד...
הורים יקרים, תלמידות חביבות! "תורת חיים- זה בנפשנו": השבוע נהננו מכמה פעילויות של התוכנית חינוכית ערכית - "תורת חיים". ביום ראשון בנות שכבות ד' ה' סכמו את לימוד הקורבנות בפעילות עם מכון במקדש. הפעילות כללה תערוכה של כלי המקדש, סדנת מנחות, הכנת קטורת ומצגת מסכמת על הקורבנות. הבנות נהנו מאוד והפגינו ידע רב בנושא. ביום שלישי חגגו כיתות ב' , את סיום פרשת חיי שרה. הבנות סיכמו את הנלמד בשיח על מסרים ותכונות שלמדו מרבקה אמנו, שרו ויצרו צמידים.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות!השבוע שעבר עלינו... שמחנו מאוד לראות את כל הבנות חוזרות מחופשת חנוכה בריאות, שלמות ומלאות מרץ. כיתות ו' החלו בהכנות אינטנסיביות לקראת מסיבת הבת מצוה הכיתתית שלהן. נאחל להן שתהליך ההכנה יהיה משמעותי, ויקדם אישית וכיתתית. בהצלחה!
קרא עוד...
השבוע שעבר עלינו... מספר אירועים לפנינו ותכונה רבה של עשיה מורגשת מאוד בשבוע האחרון. ביום שני הבא יתקיים יום חשבון סביב המספר '7', לקראת היום הזה התבקשו הכיתות להכין מוצג הקשור למספר 7. תערוכת 'מפגש עם ספר', העומדת ברחבת הכניסה, היא סיכום של תהליך בו כל שכבה קראה ספר, דיברה עליו בשיעורים והכינה תוצר המבטא את מה שלמדה. יישר כוח למורה דקלה, רכזת עברית שמובילה בהשקעה את כל התהליך. אתם ההורים מוזמנים לבוא ולהתרשם באסיפת ההורים שתתקיים השבוע, מהיצירות היפות שמכינות הכיתות.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! "כי עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע" (ירמיהו ל', ז') שבועות לא פשוטים עוברים על עמ"י, ובמיוחד עלינו תושבי ירושלים. השבוע לצערנו הרב, הפחד והכאב התקרבו לבית הספר, ונאלצנו להתמודד עם האתגר. ברוך ה' צוות צל"ח (צוות לשעת חירום) של בית הספר בסיוע הצוות כולו, תיפקד בצורה יעילה וטובה. במהלך היום השתדלנו לתת לבנות אפשרות לבטא את רגשותיהן, לשוחח, לשאול ואף לבכות. בהפסקות ניתן היה לראות בנות שהתכנסו לאמירת תהילים, וכיתות ח' שרו שירי עידוד וחיזוק- "עם ישראל חי" ועוד. כאן המקום להודות לכל צוות המורות על ההתגייסות המיוחדת בשיעורים ובהפסקות, ועל העזרה בכל מה שהיה נדרש. ובמיוחד לפנינה רכזת שכבת ב'- ד', הדסה היועצת, שפרה הפסיכולוגית, שולה הסגנית וחיה רכזת הביטחון, שפעלו בזריזות, ביעילות ובאחריות. נתפלל ונבקש מריבונו של עולם שיאמר לצרותינו די, ויביא את הגאולה השלמה במהרה בימינו אמן!
קרא עוד...
תלמידות חביבות והורים יקרים! השבוע שחלף, נפתח בתפילה והסתיים בתפילה. ביום ראשון פתחו בנות כיתות ו' בהתרגשות ובחגיגיות את שנת הבת מצוה. בבוקר למדו הבנות בחברותא על דמותה המיוחדת של רחל אמנו, וסעדו את ליבן בארוחת בוקר משותפת. אחר הצהריים הצטרפו האימהות, לשמוע את שיחתה המרתקת של הגב' שרה נחשון, על פעילותה לחידוש התפילה בקברי האבות והאמהות. השיחה השאירה רושם עמוק על כולנו, ויכולנו לראות בחוש את דברי חז"ל: "בזכות נשים צדקניות עתידין להיגאל". שיאו של היום היה בנסיעה לקבר רחל ובתפילות מעומק הלב. יישר כוח גדול לרותי ויסכה על ארגון היום כולו.
קרא עוד...
הורים יקרים ובנות חביבות! אנו עומדים בסיומה של שנת תשע"ד, ומתרגשים מאוד להתחיל את שנת תשע"ה. כולנו תפילה לריבונו של עולם שתהא שנה זו שנת שמחה, בריאות, הצלחה והתקדמות לכלל עם ישראל, לנו משפחת הר נוף בנות וכן לכל הבנות ומשפחותיהן.
קרא עוד...
משפחות יקרות, שלום וברכה!אנו עומדים לפני סיום שנת הלימודים, ורציתי לחלוק עמכם את הרגשות שמציפים אותי בימים אלה.כפי שבוודאי רובכם יודעים, אני מסיימת בסוף החופש הגדול את תפקידי כמנהלת בית הספר, ופורשת, בעז"ה, לגמלאות.
קרא עוד...
הורים יקרים, בנות חביבות, שלום וברכה! תפילות ומאמצים נוספים... עם כל עם ישראל, גם אצלנו תופסות התפילות לשלום הנערים שנחטפו, מקום מרכזי בסדר היום. בתחילת השבוע השתתפנו בתפילה של כל בתי הספר בחמ"ד, בהנחייתו של הרב יאיר, ראש האולפנית (שהוא תושב טלמון, וקשור מאוד לגיל-עד שעאר ומשפחתו). היום ביקש רב ביה"ס, הרב כץ, לשתף את כל משפחות בית הספר, ברעיון לקבל את השבת הקרובה יותר מוקדם, לבוא לבית הכנסת ולקבוע שיעור מיוחד לזכות והצלת הנערים. פרטים על יוזמי הרעיון- בהודעה שאנו שולחים במייל. בבית המדרש באולפנית, בנות שיכבה ז' עסקו במצוות פדיון שבויים, מתוך תפילה שחיילנו ישיבו את הנערים בשלום.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, תלמידות חביבות!חגיגת הספרים בבית הספר בעיצומה, ב"ה. כפי שאנו רגילים, נפתחו ה"דוכנים" של ה"הוצאות לאור", והספרים שכתבו הבנות פרוסים ברחבת הכניסה. בדוכני כיתות ז'-ח', יש חידוש גדול השנה: ספרי שירה!!! בהנחיית המורה לספרות, נעמי וקנין, כתבו הבנות שירים במשך כל השנה. לקראת "שבוע הספר", הן בחרו שירים אהובים עליהן, שנאספו לחוברות מיוחדות.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, בנות חביבות! אנו עומדים לפני חג השבועות- חג מתן תורתנו. בבית הספר שלנו, ימים אלה הינם ימים של התעוררות, הכנה, ותפילה- לזכות לחוות את מתן תורה, כל אחת באופן אישי ומשמח.כבר היום, יום שישי, התקיים "בוקר לימוד" של בנות כיתות ה'-ו' ואבותיהן(!) לאחר תפילת ראש חודש, שמענו דבריו של הרב רז הרטמן (אבא של שירה), בשילוב שירה מרגשת. ואז התכנסנו בכיתות ללמוד בצוותא- אבות ובנות. יישר כוח למורה רותי- רכזת השכבה, על היוזמה ולכל המחנכות על הביצוע.בהמשך הבוקר, צפינו בהופעתן של בנות כיתות ב'/1, בניצוחה של המורה טליה. הבנות הציגו את מתן תורה והביכורים- יפה ומרגש. כל הכבוד!
קרא עוד...
הורים יקרים, בנות חביבות, שלום רב לכולם!ל"ג בעומר... לקראת ל"ג בעומר התאספנו בשבוע שעבר, בנות כיתות א'-ד' לשירה בציבור, עם המורה שירה. ביום ראשון ציינו את ל"ג בעומר, בו- ביום, בשונה מאי- פעם! כתמיד, למדנו על מהות היום, ועל דמותו של רשב"י. בכיתות מסוימות עשו "מדורה" של ממש, באחרות עשו רק מדורה סמלית... כיתות רבות השתתפו בפעילות של חב"ד שהתקיימה במרכז הפיס. (לא לגמרי לשביעות רצוננו, לצערנו- לאחר מעשה).
קרא עוד...
הורים יקרים, בנות חביבות, שלום רב לכולם! "נעלה את ירושלים..." השבוע יצאו רוב הכיתות לסיורי קיץ המסורתיים שלנו בירושלים. הסיורים התקיימו באזורים שונים בעירנו, לאחר הכנה בכיתות , עפ"י תכנית בית ספרית הייחודית לנו.
קרא עוד...
יום הזיכרון... במעמד כל התלמידות, הצוות, וגם מספר אמהות- התייחדנו עם כל עם ישראל עם חללי צה"ל ופעולות האיבה, בהדלקת אבוקת זכרון, והורדת הדגל לחצי התורן. בנות כיתות ז' הופיעו בקטעי קריאה, שירה, ונגינה מרגשים. הערכתנו לבנות, למחנכות שולה וחיה, למורה שירה טרבלסי, וליעקב- אב הבית, ולמסייעים הנוספים.
קרא עוד...
הורים יקרים, בנות חביבות, שלום רב לכולם! ראש חודש ניסן... כיתה ב'/1 הציגה והמחיזה בנושא: שמות החג ומשמעותם, הצגה מלוה בריקודים ומסרים חינוכיים. ישר כוח לבנות, ולמחנכת אלישע טמיר, למורה גלי להב, ולקסאנש בת השרות!
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, תלמידות חביבות! תחפושות... ביום שלישי הגיעו כל הבנות מחופשות בתחפושות יפהפיות- מקטן ועד גדול. הן הסתובבו בתוך בית הספר, לצלילי מוסיקה פורימית, ונהנו לזהות, להתפעל, ולשמוח ביחד. אבנר, אב הבית, צלם תמונות רבות, שאת חלקן תוכלו לראות באתר בית הספר. כל הכבוד לכל המשקיעות (אמהות ותלמידות) – ברעיון ובביצוע.
קרא עוד...
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, בנות חביבות, אנו שמחים להגיש עיתון שכולו בשמחה... אדר... כולנו מחכים ומצפים לראש חודש אדר, בו נכנס, בעז"ה, לבי"ס שהתחפש ל... הפתעה!!! בהצלחה לבנות כיתה ח', ששוקדות על העניין.
קרא עוד...
12:21 (20/02/14)
שלום רב לכולם, הורים יקרים, בנות חביבות!טיול שנתי, אולפנית... בנות האולפנית יצאו השבוע לטיול השנתי לאיזור בקעת הירדן בין שאר המקומות ביקרו בישוב האקולוגי "רותם" בו למדו על בתי בוץ, הן עברו את גדר המערכת באזור גשר "אדם" ושמעו שיחה במבואות יריחו. ב"ה ההנאה היתה רבה, של הבנות, ושל הצוות החינוכי גם מהתנהגותן של הבנות.
11:41 (20/02/14)
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, תלמידות חביבות!מבצע "בלב אחד"... בכל הכיתות ממשיכים בלימוד היומי במסגרת המבצע לעידוד החברות. השבוע הנוכחי הוקדש ל"בי"ס משחק"- כולן משתתפות במשחקים בהפסקות. בכל כיתות שוחחו על כך, ובקשו מהבנות לדאוג זו לזו, ולשתף את כולן. בשכבת כיתות ב'- ד' שיחקו במשחקי קופסה שונים גם בזמן שיעור. בשכבת ה'-ו', קיימו טוניר מחניים. בנות קבוצת המנהיגות מהאולפנית, סיירו בבית הספר וסייעו, אף הן, לכולן להשתתף. היום, יום שישי, התקיים משוב מעניין, על תרומתו של השבוע הזה, לכל אחת באופן אישי, ולכיתה- כקבוצה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, תלמידות יקרות! "בלב אחד"... השבוע פתחנו במבצע חודשי, בית ספרי, לחיזוק החברות האמיתית. בשבוע זה, הבנות נותנות "מתנות" מכל הלב לחברותיהן- מחמאות ומילים טובות. היום (סוף השבוע), התקיים דיון ומשוב בכל הכיתות, על תרומתן של ה"מתנות" באופן אישי וכיתתי. בשבועות הבאים נתמקד בתחומים נוספים של חברות.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, בנות חביבות ! השבוע היו לנו סיבות טובות לחוש בהתרוממות רוח... בנות כיתות א' חגגו את קבלת הסידור הראשון, במסיבה מרגשת וחוויתית. הבנות הציגו באומר, בצליל ובתנועה, את מעלתה של התפילה, את תחומי החיים השונים שבאים לידי ביטוי בתפילות, ואת הסידור היקר, בו מופיעות התפילות כמו שכתבו אותן חכמינו. למסיבה קדמה, כמובן, הכנה רוחנית, שאפשרה לבנות לחוש הזדהות עמוקה עם תכני ההצגה. כולנו מודים למחנכות- בלה ומילכה, למורה גלי- על השירים והריקודים, למורה מירב- על התפאורה, לאבנר- אב הבית, לתלמידותינו הבוגרות (חיה, חנה, תימור, וטליה) על כל העזרה והסיוע!
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, משפחות יקרות! ט"ו בשבט הגיע... בכל הכיתות למדו, כמובן, על מהותו של היום, ובנוסף, קיימו פעילות מיוחדת, יצירתית ו/ או מאתגרת, שהתייחסה לאחד מהבטיו של ט"ו בשבט.
קרא עוד...
שלום רב לכולם, הורים יקרים, בנות חביבות!תעודות... לצערנו, אנו נאלצים לדחות את מתן התעודות. הפקת התעודות לוותה בקשיים טכניים, שלא היה ניתן לצפות, ונבעו מתקלות ברשת המנבסנ"ט, שבאמצעותה מופקות התעודות. צוות המורים ומזכירות בית הספר עשו מאמצים, והקדישו ימים ולילות על מנת להוציא בזמן את התעודות. אנו מקווים, שכולכם מקבלים בהבנה את הדחייה...
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, בנות חביבות! השבוע יצאו כיתות ב', ג', ד' לטיולים שנתיים וזכו למזג אוויר אידיאלי, וגם להנאה מרובה. כיתות ב' בקרו במושב (גמזו), בקיבוץ (חפץ חיים), ובעיר (אשדוד), ועמדו על המיוחד לכל צורת יישוב. ציפתה להן הפתעה מיוחדת זמן קצר לפני בואן לקיבוץ חפץ חיים היתה המלטה גְּדֵיה חדשה, שזכתה לשם "נופית" בשל הביקור של בנות ממ"ד הר נוף.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, בנות חביבות! השבוע נפתח בפעילות לרגל עשרה בטבת, שנדחתה בעקבות חופשת השלג.בנות כיתות ז', שהכינו את הפעילות עוד במועדה, הפעילו את כל הכיתות בדיון על החורבן, ובדגש על מה שאנחנו יכולות לעשות היום, כדי להרבות באהבת חינם.בשיאה של הפעילות עלו כל הכיתות לרחבת הכניסה, צפו ב"מוזיאון חי", ו"בנו" אבן מאבניה של ירושלים, עם סיכום של מה שלקחו על עצמן.תודה לבנות שגילו רצינות, אחריות ויצירתיות, ולמחנכות חיה ושולה.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, תלמידות חביבות!כפי שספרנו בשבועות הקודמים, בחרנו השנה לשמוח במיוחד עם סיום הקריאה בחומש בראשית, לאחר החידות והחידונים שהופעלו בשבועות הקודמים, השבוע "התחפשנו מבראשית". בנות מכל הכיתות התחפשו לדמויות/ אירועים מתוך החומש, והתבקשו לזהות ולקשר.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, משפחות יקרות! אנו מקווים שאתם חוזרים לשגרה מבורכת! בבית הספר, החל מיום רביעי, היתה נוכחות כמעט מלאה של התלמידות, והלימודים התקיימו באופן מסודר.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, בנות חביבות!אנו שמחים להביא בפניכם סיכום של מה שהתרחש אצלנו לקראת חנוכה, ומקווים שהמידע הזה ישמש גם כהכנה לחג שבבית.כל הכיתות למדו עפ"י תוכנית בית ספרית, המדגישה בכל שכבת גיל נושאים אחרים, הנלמדים באופנים שונים ומגוונים גם בעזרת אמצעים טכנולוגיים ובמרכזי למידה. כך במשך השנים הבנות מקבלות מגוון עשיר של היבטים הקשורים לחג. הסיפור ההיסטורי של החג נלמד באופן מדורג החל מהיסודות הפשוטים, וכלה באופן שבו מופיע הסיפור בגמרא ובמקורות היסטוריים נוספים.
קרא עוד...
שלום רב לכולכם, הורים יקרים, תלמידות חביבות! אוירת חנוכה שוררת, ב"ה, ברחבי בית הספר. יצירות של סמלי החג, שהכינו הבנות, מקשטות את רחבת הכניסה. כל השכבות מתכוננות ל"שיר נוף"- מופע מוסיקלי מרהיב, שיתקיים, אי"ה ביום שלישי ובו כל שכבה מציגה שיר מקורי (מלווה בתנועות), שעוסק בנושא גבורה. מילות השירים מרגשות ועמוקות, ואנו גאים על כך מאוד. כולנו דרוכים לקראת האירוע. בנות כיתות ח' מופיעות בקטעי קישור בין השירים. השירים הוקלטו באולפן מקצועי, וההקלטות יושמעו בפלייבק" בזמן המופע. החזרות לשירנוף, שמתקיימות ברחבת הכניסה במשך כל השבוע, משרות אווירת חג מיוחדת. אשרינו!!
קרא עוד...
הודעות
מידענוף
אליפות הסייבר הישראלית
מושגים ביהדות
הכיתות שלנו
מקצועות לימוד
מדעים - המורה שרה
שיעור אנגלית כיתה ו
שלג תשע"ו
תרגיל מחוזי ללמידה מרחוק
תורת חיים ותוכנית חינוכית
רב בית הספר - הרב שמואל כ"ץ שליט"א
מרכז צמיחה
מפגש עם ספר
שקט! מצלמים
הענן החינוכי