יום ה', י’ בסיון תשע”ה.
 
 
שלום רב לכולכם, הורים יקרים ותלמידות חביבות! תורת חיים- זה בנפשנו "תורת חיים" הוא העמוד המרכזי של עשייתנו החינוכית בבית הספר ולכבוד חג השבועות אנו מקדישים את העלון לנושא זה. אנו משתדלים מאוד לדבר ולשוחח עם הבנות שהתורה היא הדרכה כיצד לחיות טוב, איך היא מקדמת אותי וגורמת לי להיות אדם טוב יותר, ערכי יותר, חברתי יותר, אמיתי יותר, בכל תחום בחיים!
קרא עוד...
 
מידי שנה מקיים החמ"ד תחרות כתיבת סיפורים על רב השנה- כשהשנה הסיפורים סובבים סביב דמותו של הרב שאול ישראלי. נתברך בית ספרנו והזוכה בתחרות בעיר ירושלים הוא הסיפור שכתבה נעה הולצמן מכיתה ד'1, סיפור זה ייצג את המחוז. בתחרות הארצית. כל הכבוד, אנו גאים בך!!לקריאת הסיפור לחצו על 'קרא עוד'
קרא עוד...
תלמידות כיתה ז'2 היקרות!לסכום נושא האנרגיה נכין מצגת אשר תעסוק במושגים שלמדנו.
קרא עוד...
ביום חמישי האחרון ציינו את פתיחת חודש סיוון בטקס שנערך על ידי כיתה ג'1. נושא הטקס היה "תורת חיים". במרכז הטקס עמדו קטעים נבחרים מספר שמות, אותו למדו בנות כיתה ג' השנה, וסביבם הבנות הציגו כיצד הם קשורים לחייהן באמצעות סרטונים, קטעי משחק ו
קרא עוד...
ביום ראשון האחרון ציינו בבית הספר את יום ירושלים. התחלנו את היום בתפילה חגיגית ומיוחדת ולאחר מכן כל כיתה אכלה יחד ארוחת בוקר משותפת. לסיום, הבנות נהנו מפעילות חוויתית בנושא היום שכללה חידונים, שירים וסיפורים על ירושלים.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
בהפסקה הפעילה לפני כשבועיים עסקנו בנושא לג' בעומר. בנות א'-ב' יצרו מדורה מפיסות צלופן ומחומרים שמצאו בטבע. כיתות ג'-ד' נהנו מתשבץ בנושא. הבנות שהשתתפו בהפסקה קיבלו שיפוד מרשמלו ונהנו מאוד. תודה רבה למיכל, תפארת, טליה ושירה מכיתה ז' על אירגון ההפסקה והפעלתה בפעם זו ובכל השנה.
קרא עוד...
ביום הזיכרון, שכבת ז' ערכו את הטקס. הבנות סיפרו על חללים שהכירו והדליקו נרות נשמה לזכרם. את הטקס חתמנו בדגלנות מרשימה . בנוסף, הוקמה בכניסה פינת זיכרון לחללים שהבנות הכירו. כמו כן,בנות שכבות ז'-ח' קישטו את קומת הכניסה בפלקטים שעסקו
קרא עוד...
טקס ראש חודש אייר, עסק בנושא העליות לארץ. בנות שכבה ז' הציגו וסיפרו את סיפורי העלייה של משפחותיהן מהארצות השונות. למדנו מהן על הציפייה לציון ועל ההשתוקקות לעלות לארץ ישראל על אף הקשיים והאתגרים שהיו כרוכים בכך.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום שישי האחרון התכנסו בנות כיתות ב'-ד' לשירה משותפת. השירים עסקו באביב ובחג הפסח הבא עלינו לטובה. תודה רבה למורה שירה טרבלסי על הנגינה והליווי.
קרא עוד...
כמידי חודש, בשישי האחרון התקיימו חברותות. בנות כיתה ד' חונכות את כיתה א' כך שלכל בת יש חונכת קבועה מתחילת השנה. הפעם הן עסקו בנושא פסח ולמדו יחדיו את הסיפור "רותי חמץ", בנות כיתה ד' הפעילו את כיתה א' והכינו עימן יצירות ומשחקים הקשורים לסיפור.
קרא עוד...
השבוע, כל כיתה וכיתה הכינה מיצג הממחיש את אחת מן המעלות הטובות מתוך הפיוט "דיינו", וכולן יחדיו סודרו ברחבת הכניסה לבית הספר, ממחישות את התהליך של ההודאה לבורא "על אחת כמה וכמה טובה כפולה ומכופלת..."
קרא עוד...
ביום שישי שעבר נערכה בשעה טובה ומוצלחת מסיבת קבלת החומש בכיתות א'. הבנות התכוננו רבות למסיבה, למדו על החומש והכינו שירים וריקודים בנושא. בסוף המסיבה, לאחר קבלת החומש מידי הרב כץ, הבנות קראו את הפסוקים הראשונים בספר בראשית. תודה רבה למורה שירה טרבלסי על הכנת הבנות להופעה וכן לטליה הרוש ושירה הרטמן על קטעי הנגינה. מי ייתן והבנות המקסימות ייזכו לקיים את הפסוק "והגית בו יומם וליל".
קרא עוד...
ביום רביעי האחרון התקיים כנס "מרוץ הצבי" הארצי. כנס זה סיכם למעשה את תוכנית "עופרים" לשנה זו. בכל שנה נבחר נושא עליו תלמידי החמ"ד כותבים סיפור. הנושא השנה היה הרב שאול ישראלי. מבית ספרנו השתתפו שלוש בנות ולגמר עלתה נועה הולצמן מכיתה ד'1 שכתבה את הסיפור "לא נכנע"- כל הכבוד!
קרא עוד...
ביום ראשון האחרון יצאו כיתות ד' לטיול עירוני בירושלים.התחלנו את היום בסיור בגן הוורדים. לאחר מכן, נהננו מביקור בבנק ישראל. הבנות למדו רבות על הכסף ומשמעותו, סיירו בבנק, צפו בסרטונים מעניינים ולבסוף קיבלו למזכרת שלושת אלפים שקלים (גרוסים... :) ) בהמשך היום הגענו גם למנורה מול הכנסת, לעמק המצלבה ולתחנה לחקר הציפורים. הבנות נהנו והחכימו ובעיקר אכלו את שאריות משלוחי המנות...
קרא עוד...
"בשביל השמיטה " הינו "מסע" מהשדה דרך השוק והסופרמרקט ועד למטבח. התלמידות צעדו מתחנה לתחנה עם התיק שקיבלו ולמדו בדרך חוויתית ומהנה על מצוות השמיטה. במרכז הלמידה היו משחקים,כרטיסיות הפעלה ודפי עבודה,עמדת מחשבים המציעה משחקי שמיטה וסרט על חקלאים "גבורי הכח".בסיום המסע התלמידות כתבו תעודת הוקרה לחקלאים גיבורי הכח השובתים ממלאכתם. חלק מהתעודות יועברו לחקלאים. התלמידות קבלו משחק רביעיות ומחזיק מפתחות למזכרת. מבקרים ואורחים מבחוץ וכן הצוות והתלמידות כתבו רשמים נלהבים בספר המבקרים. נסיים בברכה"במוצאי שביעית בן דוד בא"
קרא עוד...
בשעה טובה ומוצלחת אנו חונכים בקומת הכניסה את פינת פרשת השבוע. בפינה זו יופיעו מידי שבוע שם הפרשה וההפטרה, זמני כניסת השבת ויציאתה וכן חידות על תוכן הפרשה. תודה רבה לבנות כיתה ז' שסייעו בעיצוב הפינה.
קרא עוד...
הכיתות שלנו
מקצועות לימוד
שלג תשע"ה
מידענוף
הודעות
תרגיל למידה מרחוק בשעת חרום
מדעים - אנרגיה
וציויתי את ברכתי - פרוייקט תורני של כיתות ז'
תורת חיים ותוכנית חינוכית
רב בית הספר - הרב שמואל כ"ץ שליט"א
מרכז צמיחה
מושגים ביהדות
מפגש עם ספר
שקט! מצלמים
הענן החינוכי
חיפוש באתר